سال به آخر رسیده

رخت و لباس های نویِ طبیعت یادت میاره که رخت و لباس دل و روحت رو هم باید نو کنی

اون وقتی که گرد و غبار از خونه و وسایلش رو می گیری و به اصطلاح خونه تکونی می کنی، هیچ یادت میاد که یه دلی داری که شاید گرد و غبار ِ قهر و کینه، غرور و زشتی ها روی اونو پوشونده باشه و حالا باید دستمال مهر و لطافت و بخشش رو برداری و غبارهاش رو پاک کنی؟

یا اگه لکه های معصیت و آثار گناه روی دلت جامونده از حـلّالهای آسمونی و اشک و توبه استفاده کنی و لکه زدایی کنی؟

مدتهاست دارم فکر می کنم اگه اینقدری که به فکر آراستگی و جراحی های زیبایی برای ظاهرمون هستیم، کمی- فقط کمی- هم فکر آراستگی و جراحیهای باطن و روحمون بودیم چه سیرت زیبایی می تونستیم به جای صورت زیبا برای خودمون دست و پا کنیم.

اگه اینقدری که در تلاش و جنب و جوش برای خونه تکونی های آخر سال مون هستیم، کمی -فقط کمی- به فکر دل تکونی و روح تکونی بودیم، چه مدینه ی فاضله ای می ساختیم.

نه که این آرزوها دست نیافتنی باشه ها.... نه!

فقط نمی دونم چرا بهشون توجه نداریم. شاید یادمون رفته  "ما ز بالاییم و بالا می رویم"

این روزای آخر سال دلم می خواد بشینم دفتر عمرم رو بذارم جلوم و یه حساب کتابی بکنم. ببینم دخل و خرج عمرم چه جور بوده توی این یه سال. از سرمایه ی عمر سود بردم؟ هدر رفته و زیان کردم؟ به بطالت گذشته و چیزی اندوخته نکردم؟

این روزای آخر سال بازم چشمم به لطف و مهربانی توست که عیب هایم رو پوشانده ای و خطاهایم را نادیده گرفته ای. این روزهای آخر سال باز هم منتظر دستگیری ات هستم که یاری ام کنی تا اندک باقی مانده ی این سرمایه ی گرانبها را به معامله ای پرسود با تو تمام کنم.

 مهربان بی همتا!

روسیاهان را در درگاهت جایی هست؟ حکایتم حکایت همان یخ فروش است ... یخهایم آب شده و بر زمین ریخته... باقی مانده ها را ندید می خری؟؟؟

 

دوستان دنیای مجازی و حقیقی.

سالی که گذشت، گذشت. برای سال آینده سرمایه ی عمرمون رو دریابیم.

انشالله به یاری خدا و لطف حضرت سلطان لحظه تحویل سال کنار بارگاه ملکوتی آفتاب هشتمین خواهم بود. اگر دعای روسیاهان هم به جایی برسد، دوستان را به یاد خواهم داشت.

سالی توام با معرفت، سلامت، سعادت و عاقبت به خیری برای دوستان آرزومندم.

ببخشید و حلالم کنید

 

پ.ن:

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

ای همه ی دلم... تنها شما می دانی در این روزها چه بر دلم گذشت تا جواز زیارتتان صادر شد. همه ی داشته ام همان بود ... خودتان بهتر می دانید. اما خوب می دانید که برای صدور این مجوز بیش از این را هم اگر طلب می شد می پرداختم.

حکم ماهی از آب بیرون افتاده ای را داشتم که در طلب آب حیات، خودش را بالا و پایین می انداخت و به هر جایی می خورد و به هر دری می زد. نه که در ِ اصلی را نزند و گم کرده باشد ... نه.... در را می شناخت اما زنگ ها و کوبه ها را می جست که کدام یک قرار است باز کند آن در ِ همیشگی را . این بار کلید ِ در، کلیدی طلایی بود ... کلیدی به نام یک شهید ... شهید حاج محمد ابراهیم همت کلید صدور مجوز زیارتتان بود. اولین سلامم به شما و اولین نماز زیارتم هدیه به روحش. کاش هیچ وقت چنین کلیدهایی را گم نکنم قبله ی دلم.

لحظه ی دیدار نزدیک است

باز من دیوانه ام ... مستم

باز می لرزد دلم ... دستم

باز گویی در جهان دیگری هستم

 

 

/ 30 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاس

سلام خواهر خوبم سال نو بر شما مبارک ان شاالله هرچه خیر و خوبی هست براتون مقدر بشه امسال و سالی پر از خیر و برکت و ارامش براتون ارزو می کنم زیارت تون هم قبول باشه ان شاالله همیشه سفرهای زیارتی و معنوی خوبی داشته باشید به خاطر تاخیر هایم می بخشیدم مدت خیلی طولانیست به دلیل مشکلاتی که داشتم نت نیامدم

رواق ِ دل

سلام ِ خداوند حنان برشما... اجازه هست من ِ بی سروپا وارد "حریم دل"شوم؟! ... خوش امدین. عیدتون مبارک باشه ان شالله... قبول حق.خیلی ممنونم.راستش اسم شمامن رویاد یکی ازهمسفرهای کربلام انداخت!صداش میکردیم ماریا... عبور ِ خوبی بودین از ذهنم...

دوست خوب

سلام خوبی؟ زیارتتون قبول باشه سال نوتون مبارک باشه دیدیم دنبال تربت حضرت سیدالشهدا هستید من مقداری تربت از صحن حضرت دارم اگه بخوای میتونم مقداری ازش بهتون هدیه بدم.

سیب سرخ

با سلام سال خوبی پیش رو داشته باشید اگر رفتین مشهد، برای من هم خیلی دعا کنید یا علی

اخرالزمان

زهرا اگر در اول خلقت ظهور داشت / دیگر خدا نیاز به پیغمبری نداشت فرموده اند در برکات وجود او / زهرا اگر نبود علی همسری نداشت محشر بدون مهریه ی همسر علی / سوگند می خوریم شفاعتگری نداشت سلام خسته نباشید ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت مهدی عج و جنابعالی به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه حضور جنابعالی در وبلاگ ما مایه افتخار ماست موفق و سربلند باشید یا مهدی عج

س.م.ع

سلام... ان فی اختلاف السموات و الارض لآیات لاولی الالباب. تفاوت قدیم و جدید واقعی تنها لحظات کوتاهی بیش نیست.و همین لحظات اندک چه که نمی کنه! واقعا زیارت قبول و بارها روزی تان باد

شازده کوچولو

سلام سال نو مبارک کجایی رفیق منتظریم نوشته هاتون و بخونیم

بانو

سلام ماری بانو سال و روزهایتان نو ان شاء الله زیارتتان قبول امید است که دست پر برگشته باشید دیرکردم را به حساب بی معرفتی ام نگذارید لطفا. [گل]

عقید

هوای شهر بهاری ولی غم انگیز است بهار اگر تو نباشی شبیه پائیز است دلم هوای تو کرده چه میشود آیی ببین که کاسه صبرم ز غصه لبریز است قسم به عصمت زهرا کسی که در قلبش ولایت تو ندارد فقیر و بی چیز است به انتظار قدومت مسافر زهرا ببین که جمعه به جمعه گدا سحر خیز است به عالمی نفروشم دمی ز حالم را که انتظار فرج قیمتی ترین چیز است شنیده ام که به سختی جدا شدند از هم در شکسته که با مادرت گلاویز است فقط تویی که زیارت نموده ای هر شب امام زاده ی نازی که بین دهلیز است یگانه مرهم یاس شکسته سینه بیا غریب خسته دل و دلبر مدینه بیا این جمعه هم گذشت اما نیامدی...