دریا !

شاید کارتون خانواده دکتر ارنست رو خیلی ها به خاطر داشته باشن. همون خونواده ای که کشتی شون از بین میره و وارد یه جزیره میشن و شرایط مختلفی از زندگی توی جزیره رو تجربه می کنن. تازگیها به لطف صداسیما شبکه ای به نام پویا کارتونهای مختلف رو پخش می کنه از جمله همین کارتون رو. 

اون قسمتش رو نشون می داد که یه لاکپشت از دریا میاد توی جزیره ... میره چاله می کنه و تخماش رو میریزه اونجا و بعدشم برمیگرده دریا. چند وقت بعدش بچه لاکپشتا از تخم در میان و راهی دریا میشن. خونواده ی دکتر داشتن این بچه لاکپشتا رو نگاه می کردن. مادرشون میگه: بچه ها می بی نین؟ بچه لاکپشتا از تخم که در اومدن همه شون توی مسیر درست میرن سمت دریا. هیچ کدومشون هم اشتباه نمی کنن و مسیر دیگه ای نمیرن . قدرت خدا رو دیدین؟

توی دلم گفتم : خدایا! من از این بچه لاکپشت هم کمترم. من رو هم با فطرت و غریزه ی  خداجویی آفریدی... با فطرت ِیافتن مبدا و مقصد... با فطرت ِپرستیدن... پس چرا من این همه بیراهه می رم؟ پس چرا من دریا رو پیدا نمی کنم؟ چرا چشم دوختم به دور و برم و از تو و دریای رحمتت غافل شدم؟ 

خدایا! همه جا ستادهایی برای گمشده ها دارن. من توی این ماه عزیزت اومدم در ِ خونه ی خودت و دارم میگم من گم شدم. میشه منو پیدا کنی برای خودت؟ گفتی از رگ گردن به من نزدیکتری. گفتی اگه بخونیمت اجابت می کنی. 

قبول... تا حالا هرچی می خوندم "تو" نبودی. حالا اما دارم تو رو می خونم . الوعده وفا... تو که بر سر عهد خود هستی و هیچ وعده ی دروغینی ندادی و هیچ وقت هم خلف وعده نکردی.  پس بیاب مرا

....

پرانتز باز ! میگما ! صدا سیما هم صدا سیمای قدیم !! توی برنامه هاش چار کلوم حرف حساب پیدا میشد که یه کم بشه روشون فکر کرد !!!!  پرانتز بسته!

.....

پ.ن:

ماه مبارک که میشه حکایت دل ِ من با شما حکایت دیگه ای میشه. 

سحرهای این ماه که مجری دعا رو به نام شما شروع میکنه دلم هزار راه میره تا به شما برسه! 

دلم هوای پنجره فولادت رو کرده ... هوای راه رفتن توی صحن ها ... هوای نشستن جلوی گنبد طلایی و تماشای خیل مشتاقانت رو . دلم هوای دیدارت رو کرده . 

امسال شبهای قدر توی مقدراتم هوای دل ِ تنگم رو داشته باش سلطان!

 

 

/ 38 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گیله مرد

دلت را از “شیشه” بساز ولی به سنگها بگو دلم از “فولاد” است

گیله مرد

کاش دل را مثل این قفل ها به پنجره فولادت می بستیم

گیله مرد

مـــعـبـودم!!! یــک بــغـل نـیــاز از مــن و یــک لبــــخند اجــابــت از تــو ...

کاش منم یه سرباز بودم ...

راست میگید واقعا...ولی نمیتونم...سعیم رو کردم...جواب نمیده خواهرم

گیله مرد

آیا همان قدر که به مال و اموال خود دل بسته ایم، در برابر گناهان، به دل هایمان قفلی محکم زده ایم ...!؟ و این است همان آموزه درس ماه مبارک رمضان ..

گیله مرد

دنیا مجهز به دوربین است ..!! الم یعلم بان الله یری ؟

یک من

واقعا هم کارتون های قدیمی خیلی بهتر بود . +آخ گفتین ! اینقدر دلم می خواد برم مشهد . به قول اون اس ام اس " یاد آر مرا ملتمس لطف و دعایت "

گیله مرد

آنچه از روزگار بدست می آید ، با خنده نمیماند و آنچه از دست برود با گریه جبران نمیشود

گیله مرد

همیشه بیاموزیم استاد تغییر باشیم نه قربانی تغییرات

گیله مرد

در بازی زندگی اگر عوض نشویم تعویض می شویم...