هنوز نگاهت نافذ است

وصیت‌ من‌ به‌ ملت‌ شریف‌ آن‌ است‌ که‌ در تمام‌ انتخابات‌، چه‌ انتخاب‌ رئیس‌ جمهور و چه‌ نمایندگان‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ و چه‌ انتخاب‌ خبرگان‌ برای‌ تعیین‌ شورای‌ رهبری‌ یا رهبر، در صحنه‌ باشند و اشخاصی‌ که‌ انتخاب‌ می‌کنند روی‌ ضوابطی‌ باشد که‌ اعتبار می‌شود مثلاً در انتخاب‌ خبرگان‌ برای‌ تعیین‌ شورای‌ رهبری‌ یا رهبر، توجه‌ کنند که‌ اگر مسامحه‌ نمایند و خبرگان‌ را روی‌ موازین‌ شرعیه‌ و قانون‌ انتخاب‌ نکنند، چه‌ بسا که‌ خساراتی‌ به‌ اسلام‌ و کشور وارد شود که‌ جبران‌پذیر نباشد. و در این‌ صورت‌ همه‌ در پیشگاه‌ خداوند متعال‌ مسئول‌ می‌باشند.

از این‌ قرار، عدم‌ دخالت‌ ملت‌ از مراجع‌ و علمای‌ بزرگ‌ تا طبقة‌ بازاری‌ و کشاورز و کارگر و کارمند، همه‌ و همه‌ مسئول‌ سرنوشت‌ کشور و اسلام‌ می‌باشند؛ چه‌ در نسل‌ حاضر و چه‌ در نسلهای‌ آتیه‌؛ و چه‌ بسا که‌ در بعض‌ مقاطع‌، عدم‌ حضور و مسامحه‌، گناهی‌ باشد که‌ در رأس‌ گناهان‌ کبیره‌ است‌. پس‌ علاج‌ واقعه‌ را قبل‌ از وقوع‌ باید کرد، و الاّ کار از دست‌ همه‌ خارج‌ خواهد شد. و این‌ حقیقتی‌ است‌ که‌ بعد از مشروطه‌ لمس‌ نموده‌اید و نموده‌ایم‌. چه‌ هیچ‌ علاجی‌ بالاتر و والاتر از آن‌ نیست‌ که‌ ملت‌ در سرتاسر کشور در کارهایی‌ که‌ محول‌ به‌ اوست‌ برطبق‌ ضوابط‌ اسلامی‌ و قانون‌ اساسی‌ انجام‌ دهد.

و باید بدانیم‌ که‌ اگر رئیس‌ جمهور و نمایندگان‌ مجلس‌، شایسته‌ و متعهد به‌ اسلام‌ و دلسوز برای‌ کشور و ملت‌ باشند، بسیاری‌ از مشکلات‌ پیش‌ نمی‌آید؛ و مشکلاتی‌ اگر باشد رفع‌ می‌شود.

و وصیت‌ من‌ به‌ همه‌ آن‌ است‌ که‌ با یاد خدای‌ متعال‌ به‌ سوی‌ خودشناسی‌ و خودکفایی‌ و استقلال‌، با همة‌ ابعادش‌ به‌ پیش‌، و بی‌تردید دست‌ خدا با شما است‌، اگر شما در خدمت‌ او باشید و برای‌ ترقی‌ و تعالی‌ کشور اسلامی‌ به‌ روح‌ تعاون‌ ادامه‌ دهید. 

و اینجانب‌ با آنچه‌ در ملت‌ عزیز از بیداری‌ و هوشیاری‌ و تعهد و فداکاری‌ و روح‌ مقاومت‌ و صلابت‌ در راه‌ حق‌ می‌بینم‌ و امید آن‌ دارم‌ که‌ به‌ فضل‌ خداوند متعال‌ این‌ معانی‌ انسانی‌ به‌ اعقاب‌ ملت‌ منتقل‌ شود و نسلاً بعد نسل‌ بر آن‌ افزوده‌ گردد.

 با دلی‌ آرام‌ و قلبی‌ مطمئن‌ و روحی‌ شاد و ضمیری‌ امیدوار به‌ فضل‌ خدا از خدمت‌ خواهران‌ و برادران‌ مرخص‌، و به‌ سوی‌ جایگاه‌ ابدی‌ سفر می‌کنم‌. و به‌ دعای‌ خیر شما احتیاج‌ مبرم‌ دارم‌. و از خدای‌ رحمان‌ و رحیم‌ می‌خواهم‌ که‌ عذرم‌ را در کوتاهی‌ خدمت‌ و قصور و تقصیر بپذیرد.

 و از ملت‌ امیدوارم‌ که‌ عذرم‌ را در کوتاهیها و قصور و تقصیرها بپذیرند. و با قدرت‌ و تصمیم‌ اراده‌ به‌ پیش‌ روند و بدانند که‌ با رفتن‌ یک‌ خدمتگزار در سدّ آهنین‌ ملت‌ خللی‌ حاصل‌ نخواهد شد که‌ خدمتگزاران‌ بالا و والاتر در خدمتند، والله نگهدار این‌ ملت‌ و مظلومان‌ جهان‌ است‌.

 

ای پیر و فرزانه ای که حسرت رفتنت هنوز هم بر دلم مانده!

چقدر نگاه های عمیق و نافذ و پرصلابتت را عاشقم...

کاش می دانستم چیست

آنچه از چشم تو تا عمق وجودم جاری ست...

 

پ.ن:

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

حضرت سلطان

دلخوشم به نایب الزیاره هایی که در کنارتان، سلام ِ این حقیر ِ روسیاه و دلتنگ را نیز ابلاغ می کنند

و دلخوش ترم به اذنی که فرمودی جهت زیارتتان در شب نیمه شعبان

چه انتظار شیرینی ست شمارش لحظه هایی که مرا وصل می کند به حریم و بارگاهت

(انشاالله که این دیدار به تعویق نیفتد و مانعی پیش نیاید)

راستی... فاصله ها بدانند از دلم تا حرمش راهی نیست ... اما چه کنم که دل اسیر ِ تن است و چشم ِ تن نیز بهانه ی دیدار می گیرد.

 

/ 10 نظر / 29 بازدید
سید محمد عبداللهی

با سلام و آرزوی توفیق برای شما و همه رهروان راه امام عزیزمون لذت بردم از خوندن مطلبتون. الا یــــا ایها الســـــــــاقى! برون بر حسرت دلها كــه جامت حل نماید یكسره اسرار مشــكلها بــــــه «مــــى»، بـــــــربند راه عقل را از خانقاه دل كــــه این دارالجنون هرگز نباشد جــاى عاقلها اگر دل بسته‏اى بر عشق جانان، جاى خالى كن كه این میخانه هــرگز نیست جز ماواى بیدلها تــــــو گــر از نشئه مى كمتر از آنى به خود آیى بـــــــرون شـو بید رنگ از مرز خلـوتگاه غافلها چــــــه از گلهاى باغ دوست رنگ آن صنم دیدى جـــدا گشتى ز بــاغ دوست دریاها و ساحلها تــــــــو راه جنت و فردوس را در پیش خود دیدى جـــدا گشتى ز راه حـق و پیوستى به باطلها اگـــــــر دل داده‏اى بر عـــــــالم هستى و بالاتر به خود بستى ز تار عنكبوتى بس سلاسلها

حسین

الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموافلاخوف علیهم ولاهم یحزنون برگ برنده ما شهیدزنده ما ستادمردمی دکترجلیلی

یاس حسینیه

سلام مدیر وبلاگ جان همیشه پشت پنجره فولاد یادت می کنم.

ماری

به جناب مستطاب! ظاهرا وبلاگ گرد هستید اما انگار نسبت به افراد دیر شناخت پیدا میکنید ... خاطرتان باشد قبلا هم شماره تلفن خواستید و خدمتتان عرض کردم بنده نه اهل قرار و مدار هستم و نه در وادی شما سیر میکنم... جهت مراسم حضرت امام هم اگر تشریف بردید، از سوی بنده هم فاتحه ای قرائت نمایید

عقید

سلام! به قول حضرت ماه که میفرمایند این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست! ---------------------------------- جناب مستطاب کیه؟! آقا ما هم یه تبلیغ کنیم تو وب شما مث داش حسین! خوشم اومد از رای حسین! راهی که دست جانباز حضرت آقا نشان میدهد،پای جانباز شما باید بپیماید آقای جلیلی. پی نوشت فوق العاده!

ح . ح

سلام السلام علیک یا روح الله

رنگین کمان

همه دنیا جمهوری اسلامی ایران را با نام امام خمینی می شناسند. اما ما، خودمان چقدر او را می شناسیم؟ اویی که دشمنان می ترسند امام خطابش کنند.

عقید

برای دل گرفته ی ما دعا کنید...

عقید

ما با ذکر حسین است که افطار می کنیم. آقای عارف با صدای شجریان!!! http://bayanbox.ir/id/8971552891867632132?info سفیر فرهنگی ما شهید شاطری. سفیر فرهنگی آقای عارف اصغر فرهادی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عقیق

عید تون مبارک خیلی... و التماس دعا