میان پرده ها...!

مشهد جای دوستان خالی

اما ماجرای جالبی داشت بلیطهای این دفعه

4تا بلیط داشتیم

برای خودم و دخترم و دوتا از همکارا

یکی از همکارا خیلی زود اعلام کرد نمی تونه بیاد.

به ریحانه (وبلاگ مادر سپید) خبر دادم. سریع و فوری اعلام آمادگی کرد

بعدش نوبت دخترم شد که بین التعطیلی رو تعطیل اعلام نکردن و گفت نمی تونه با ما بیاد. به 4-5 نفر گفتم. هیچکدومشون نتونستن بیان. یه هو  یاد ملکه افتادم. قبلا از ملکه توی سفرنامه ی مشهد براتون نوشته بودم. بهش زنگ زدم. باورش نمی شد. یه ساعت بعد خبر داد میاد. رفتم دنبالش و آوردمش خونه مون و صبح با هم رفتیم. جای همه ی دوستان سبز.

 

*

قطار توی راه آهن برای نماز مغرب و عشاء متوقف شد. گفت ما می ریم گوشی هامون رو توی ایستگاه بذاریم شارژ بشه. برسیم خونه هنوزم وقت برای نماز هست. اونجا نمازمون رو می خونیم.درسته که وقتی قطار ایستاده بود از اولِ وقتِ نماز گذشته بود اما وقتی به خونه می رسیدن، آخر وقت نماز میشد.

با خودم گفتم کاش اونقدری که به فکر شارژ موبایلشه، به فکر شارژ روحش بود!

 

*

عمویم پدر شهید بود. دو ماه پیش مشخص شد که سرطان داره و به کبدش رسیده. سه شنبه شب جان به جان آفرین تسلیم کرد. برای شادی روحش فاتحه ای قرائت کنید لطفا

جلوی سالن تطهیر (همان غسالخانه سابق) بودیم. جمعیت زیادی اونجا بودن. یعنی چقدر از ما آدمها در روز نوبت رفتن مون فرا می رسه؟

جالب اینه که همه هم می دونیم آخرین جایی که میاییم همین جاست. کاش اینقدر شیرخام خورده نبودیم و یادمون می موند اونچه رو که اونجا می بی نیم!

 

*

پ.ن:

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

حضرت سلطان! بی آبرویی ام را در سایه ی پاک دلانی همچون ملکه پنهان می کنم و به حضورتان نائل می شوم.

شاید اگر خودتان نفرموده بودید که در هیچ حالی از ما روی برمگردانید، تا کنون دستم از دامانتان کوتاه شده بود و به جای خانه ی شما ، کوبه ی درهای دیگری را می کوبیدم.

الحمدلله که مهربانی تان زبانزد خاص و عام است و هیچ کجای بارگاهتان نمی نویسید که گناهکار نیاید.

اصلا اگر قرار بود که شما فقط امام مهربان ِ خوبها باشید و دست ما رو سیاهان و آلوده ها را نگیرید، که دیگر با ما آدمها فرقتان چه بود؟

مولای مهربانم... رضا شوید از ما که رضای خدا در رضای شماست

/ 23 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یامهدی

سلام خوش بسعادتون[گل] زیارت قبول یاعلی

اشعار فاطمی

سلام بر شما زیارتتان قبول انشاءالله . دعا می کنیم سفر مکه و کربلا . درگذشت عموی بزگوارتان را به شما تسلیت عرض می کنیم . امیدواریم که با شهدا و امام شهدا محشور شوند. خداوند به شما و بازماندگان ایشان صبر عنایت فرماید.

بانو

ماری بانو!ماری بانو!ماری بانو!ماری بانو! اگر خدا بخواهد این جمعه عازم مشهدالرضا (ع) هستم. دعا کنید خدا بخواهد و آقا بطلبد.... همیشه ی خدا این پ.ن های پست های شما دلمان را بدجور هوایی حرم امام مهربان می کند . . .

دل آباد

سلام و رحمة الله خوش به سعادتتان زیارتتان قبول باشد ان شاءلله چه باید گفت از نمازی که واجب است و زیارتی که مستحب است تسلیت عرض می کنم و بخوانیم فاتحه...

رضا

چه سعادت بزرگی ....

س.م.ع

و درنگ در زمان تنها 3 دقیقه!!! انقلاب اسلامي،امام و تکيه برعنصر ابتکار كاري كه امام امّت (قدّس سرّه) انجام داد، در طيّ اين قرون‌بي‌سابقه بود. قرآن كريم بر عنصر «ابتكار» تكيه مي‌كند، چنانكه اگر موادّ فكري وجود داشت، و يك نفر بيش از ديگران و پيش از آنها قيام كرد و رهبري فكري و فرهنگي امّت را به عهده گرفت، ديگران همتاي او نيستند. وقتي قرآن كريم كارهاي اعجاز انگيز را بازگو مي‌كند، روي سبقت و حقّ تقدّم آن انگشت مي‌گذارد. اكنون بنگريد، ببينيد قرآن كريم در جريان پيروزي حجاز چه مي‌گويد. در طليعهٴ سورهٴ مباركهٴ حشر به مسلمانها مي‌فرمايد: ﴿هو الّذى أخرجَ الّذين كفروا من أهل الكتاب من ديارهم لأوّل الحشر، ماظَنَنتُم أن يخرُجوا و ظنّوا أنّهم مانعتُهم حُصونُهم من الله﴾ . يعني تنها قدرت حجاز، يهوديان زردار و زورمند بودند. نه شما از نظر انديشه فكر مي‌كرديد كه آنها رفتني هستند و نه كاخهاي محكم آنها اجازه مي‌داد كه آنها فكر كنند كه متواري مي‌شوند، ولي قدرت غيبي حق، براي نخستين بار همهٴ مقتداران باطل گراي شبه جزيرة العرب را از سرزمين اسلامي به دور انداخت و آنها را متواري‌ كرد. خداي سبحان در همين بخش از سورهٴ مباركهٴ

شمس

سلام خداقوت از این بالا . . . از پنجره ی خانه ای که آن پایین است، عاشقانه ی کوچکی معلوم است . . . دعوتید به یک خوانش عاشقانه ی دیگر در دیدار

س.م.ع

سلام و وقت به خیر این روزها... دغدغه های من

ح . ح

با سلام گـر معـرفت دهنـده ات بفـروش کیمیـا را گـر کیمیـا دهنـده ات بـی معـرفت گـدائـی فقـط همیـن

بهار

[ناراحت] تسلیت میگم ماری گلم، روحشون شاد و قرین رحمت خدا... ببخش دوری و بی خبری و تاخیرم از اومدن به اینجا رو...[ناراحت] هیچ توجیهی واسش ندارم جز بی حوصلگی و روزمرگی که اینروزا حسابی درگیرشم... دعام کن خواهری.[گل]