یا امیرالمومنین حیدر مدد

اى مردم، این على است که یارى کننده‏ترین شما نسبت به من و سزاوارترین شما به من و نزدیک‏ترین شما به من و عزیزترین شما نزد من است. خداوند عزّ و جلّ و من از او راضى هستیم.

هیچ آیه رضایتى درقرآن نازل نشده مگر درباره او، و هیچگاه خداوند مؤمنین را مورد خطاب قرار نداده مگر آنکه ابتدا او مخاطب بوده است، و هیچ آیه مدحى در قرآن نیست مگر درباره او، و خداوند در سوره «هَلْ اَتى عَلَى الانسانِ ...» شهادت به بهشت نداده مگر براى او، و این سوره را درباره غیر او نازل نکرده و با این سوره جز او را مدح نکرده است .

اى مردم، او یارى دهنده دین خدا و دفاع کننده از رسول خداست، و اوست باتقواى پاکیزه . هدایت کننده ی هدایت شده. پیامبرتان بهترین پیامبر و وصیّتان بهترین وصى و فرزندان او بهترین اوصیاء هستند.

اى مردم، نسل هر پیامبرى از صلب خود او هستند ولى نسل من از صلب امیرالمؤمنین على است.

اى مردم، شیطان آدم را با حسد از بهشت بیرون کرد. مبادا به على حسد کنید که اعمالتان نابود شود و قدم‏هایتان بلغزد. آدم به خاطر یک گناه به زمین فرستاده شد در حالى که انتخاب شده خداوند عز و جل بود، پس شما چگونه خواهید بود در حالى که شمایید و در بین شما دشمنان خدا هستند.

بدانید که با على دشمنى نمى‏کند مگر شقى و با على دوستى نمى‏کند مگر با تقوى، و به او ایمان نمى‏آورد مگر مؤمن مخلص.

به خدا قسم درباره على نازل شده است سوره «و العصر»: «بِسْمِ اللّه‏ِ الرَّحْمانِ الرَّحیمِ، وَ الْعَصْرِ، اِنَّالانْسانَ لَفى خُسْرٍ»، «قسم به عصر، انسان در زیان است» مگر على که ایمان آورد و به حق و صبر راضى شد.

اى مردم، من خدا را شاهد گرفتم و رسالتم را به شما ابلاغ نمودم، و بر عهده رسول جز ابلاغ روشن چیزى نیست. اى مردم، از خدا بترسید آنگونه که باید ترسید و از دنیا نروید مگر آنکه مسلمان باشید

اى مردم، نور از جانب خداوند عزّ و جلّ در من نهاده شده و سپس در على بن ابى‏طالب و بعد در نسل او تا مهدى قائم، که حق خداوند و هر حقى که براى ما باشد مى‏گیرد، چرا که خداوند عز و جل ما را بر کوتاهى کنندگان و بر معاندان و مخالفان و خائنان و گناهکاران و ظالمان و غاصبان از همه عالمیان حجت قرارداده است.

اى مردم، شما را مى‏ترسانم و انذار مى‏نمایم که من رسول خدا هستم، و قبل از من پیامبران بوده‏اند. آیا اگر من بمیرم یا کشته شوم شما عقب‏گرد مى‏نمایید؟ هر کس به عقب برگردد به خدا ضررى نمى‏رساند، و خداوند به زودى شاکرین و صابرین را پاداش مى‏دهد. بدانید که على است توصیف شده به صبر و شکر و بعد از او فرزندانم از نسل او چنین اند.

اى مردم، با اسلامتان بر من منت مگذارید، بلکه بر خدا منت نگذارید، که اعمالتان را نابود مى‏نماید و بر شما غضب مى‏کند و شما را به شعله‏اى از آتش و مس گداخته مبتلا مى‏کند. پروردگار شما در کمین است.

اى مردم، بعد از من امامانى خواهند بود که به آتش دعوت مى‏کنند و روز قیامت کمک نمى‏شوند. اى مردم، خداوند و من از آنان بیزار هستیم. اى مردم، آنان و یارانشان و تابعینشان و پیروانشان در پایین‏ترین درجه آتش‏اند و چه بد است جاى متکبران. بدانیدکه آنان «اصحاب صحیفه» هستند، پس هر یک از شما در صحیفه خود نظر کند.

اى مردم، من امر خلافت را به عنوان امامت و وراثتِ آن درنسل خودم تا روز قیامت به ودیعه مى‏سپارم، و من رسانیدم آنچه مأمور به ابلاغش بودم تا حجت باشد بر حاضر و غایب و بر همه کسانى که حضور دارند یا ندارند، به دنیا آمده‏اند یا نیامده‏اند

پس حاضران به غایبان و پدران به فرزندان تا روز قیامت برسانند.

و به زودى امامت را بعد از من به عنوان پادشاهى و با ظلم و زور مى‏گیرند. خداوند غاصبین و تعدى کنندگان را لعنت کند

 

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین علی بن ابیطالب

 

پ.ن:

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

حضرت سلطان... جانِ جانان!

خشنودم و خرسند که اگر هنوز دعوتم نکرده اید به بارگاه سلطانی تان، اما دوستانم را فراخوانده اید و سلامم به واسطه آنها به حضورتان می رسد.

امام رئوفم!

کیست که نداند بزرگترین جود و سخا و عنایت از بزرگترین بندگان خدا به سوی سائلین جاری میشود؟

کیست که نداند همواره از آسمان بر زمین باران نعمت و رحمت جاری می شود؟

و کیست که نداند نزد شما کریمان کارها دشوار نیست؟

حضرت ِ جان!

شما که می دانید سال تا سال به امید رسیدن شادترین عید عمرم می نشینم تا دست گداییم را بر آستان خاندان تان دراز نمایم و بهترین ها را در شب و روز بهترین و برترین عید بخواهم.

این عید را با نگاه سلطانی تان بر ما سائلان مبارک فرما.

 

/ 10 نظر / 28 بازدید
جناب ما

درود الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمومنین و الأئمة علیهم السلام عیدتان مبارک

عيد بر شما مبارك واقعا با كريمان كارها دشوار نيست

mahemoon

سلام ماری عزیزم[لبخند]

منتظر

باران میاید مولا هوای شهرمان تمیز شد... ببار ای مولا تا دل های سیاهمان را بشویی...

دوست خوب

سلام عزیزم عیدت مبارک.

یاس

سلام خواهرم... با تاخیر عید ولایت بر شما مبارک

منزل مرصاد

دلتنگ امام رضام ... دعام کن

جوان انقلابی

امام صادق(علیه السلام): اگر نمیترسیدیم که مردم ترک حج و زیارت خانه ی خدا کنند، میگفتم که ثواب زیارت امام حسین چیست.

شایان

در مراسم پاسداشت جانباز شهید دکتر محمود رفیعی http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=10333

زهراسادات

سلام وب زیبایی دارید به وب من هم سری بزنید.