افسوس برای چه؟؟؟؟
ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٤ بهمن ۱۳۸۳  کلمات کلیدی:

 

مونده ام چي بنويسم،شما هم مثل من مي دونين كه خيلي چيزا ميشه نوشت،داستان، شعر از همه نوعش، رمان، خاطرات روزانه و حتي مطلب علمي، اما هميشه در اين يه قلم وسواس دارم و به قول روان شناسا اعتماد به نفسم خيلي ضعيفه،چون دو تا نكته رو تو يه نوشته مهم مي دونم، يكي جنبه ي آگاهي بخشي داشته باشه كه البته به نظرم اين نكته هم خيلي نمي تونه كارساز باشه ،چون خيلي از مطالب علمي خوندنش دردي رو از روح تشنه ي آدمي دوا نمي كنه،و متاسفانه سايتهايي با اين ويژگي كم هم نيستن، نظر شما چيه؟

و نكته مهم ديگه اينه كه كاربردي باشه، و البته شايد منظور از كابردي بودن به نظر بعضي نون و آبدار بودن نوشته باشه،اگه نوشته اي يه اميدِ همراه با اراده ي قوي رو به كسي انتقال بده به نظر شما چه جور نوشتيه؟اگه يه جمله ي كوتاه مسير پرپيچ و خم زندگي يه نفر رو كوتاه كنه و از مصرف انرژي عمر ارزشمندش جلوگيري كنه چي؟و اگه و اگه....واسه اينه كه هر وقت ميخوام با شما حرف بزنم ذهنم ميخكوب مي كنه و دستام نمي تونن قلم رو بردارن، من فكر مي كنم قلم يه ابزار بسيار سنگينه، من با همه درسا و كتابايي كه خوندم و چيزايي كه مي دونم ، براي بر داشتنش خيلي كوچيكم،آره خيلي كوچيك، اينقده ناتوان و كوچيك كه مي ترسم زير چرخاش بغلتمو و لِهَم كنه، دور از جون ِ عزيزتون ترسو هم هستم و هرچي بزرگتر ميشم اين ترسه هم بزرگتر ميشه...

بعد از اين مقدمه چيني متن زير رو تقديمتون مي كنم ، اميدوارم با دقت و حوصله بخونيدش.

 

 

بـرای چه افسـوس میخـوریــم؟؟!

 

 

 

عمارياسر( يكي از ياران با وفاي امام علي عليه السلام) وقتی در حضور امام علی (عليه السلام) نفس عمیقی کشید حضرت فرمودند:
برای چه نفس عمیقی کشیدی؟اگر اندوه تو برای آخرت بود که بسیار خوب وعبادت است واگر برای دنیا کشیدی که من دنیا را خوب تشریح کنم تا بدانی جای افسوس نیست کسی که دنیا را شناخت بر او افسوس نمی خورد .
 فرمودند: عمار تمام لذت های دنیا با اندوه و رنج آمیخته است و بهترین غذایی که انسان می خورد و بهترین لباسی که انسان می پوشد محصول کارگاه دو کرم است: هیچ غذایی بهتر از عسل نیست که او را یک کرم بنام زنبور عسل ساخته است و هیچ پارچه ای هم ظریفتر و گران قیمت تر و عالیتر از ابریشم نیست که آنرا هم یک کرم به نام کرم ابریشم میسازد! و برای چه افسوس میخوریم ؟ برای دسترنج دو کرم ؟!!